Microsoft Flight Simulator - нови детали за светот во играта

Уште откако беше најавена на E3 2019, фановите на симулацијата за летање на Microsoft со нетрпение очекуваат нови детали за играта што наскоро треба да се појави.

Неодамна објавениот нов трејлер за Microsoft Flight Simulator покажува како ќе изгледа светот во играта, а тука се мисли на терените, градовите и другите површини што ќе ги „надлетуваме со авиони“.

Објавениот видеозапис е само еден дел од серијалот во кој ќе бидат претставени и други елементи на играта, а не само исклучително фотореалистичниот свет.

Наредната епизода на серијалот Discovery ќе се појави следниот месец, а уште не е познато која тема ќе ја обработува.

Светот во Microsoft Flight Simulator навистина изгледа преубаво и се чини дека ќе биде вистинско уживање да се „лета со авиони“ низ овој свет.

Microsoft Flight Simulator ќе излезе следната година за PC и Xbox One.

реклама

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Мицкоски: Пендаровски го прекрши Уставот, да каже врз oснова на кои аргументи му го додели мандатот на Заев

Read more

Гејминг

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more

Пандемијата ја зголеми побарувачката за видеоигри: Продадени сите конзоли Nintendo Switch

Read more

Топ 6 ретро видеоигри за Android

Read more

Новиот гејмерски смартфон на Xiaomi доаѓа наскоро

Read more

Гик

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Читај повеќе
  • play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Читај повеќе

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Читај повеќе

Четири вакцини против COVID-19 се тестираат во Мексико

Читај повеќе

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Читај повеќе
  • filter

Еколошка катастрофа: Насуканиот танкер во Маврициус би можело да се преполови

Читај повеќе
  • play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Читај повеќе

Twitter сака да ја купи TikTok и да ги преземе американските операции

Читај повеќе