Microsoft ги претстави лаптопот Surface Book 3 и таблетот Surface Go 2

Компанијата Microsoft претстави неколку нови уреди, а фокусот е на лаптопот Surface Book 3 и таблетот Surface Go 2.

Surface Book 3 нема некаков радикален дизајн бидејќи се направени поголеми промени на хардверот, додека Surface Go 2 ги поседува двете.

Лаптопот го има најновиот процесор на Intel од десеттата генерација, а достапен е во 13,5 и 15-инчна верзија.

Помалиот има Core i5 и Core i7 процесор, а основниот модел чини 1.599 долари.

Поголемиот модел од 15 инчи е достапен со Core i7 процесор. Од Microsoft порачуваат дека Surface Book 3 е развиен за да одговара на дизајнери, инженери и гејмери. Затоа може да добиете и до 32 GB RAM и 2 TB PCie NVMe SSD меморија.

Surface Go 2 e најмалиот таблет во семејството Surface кој доаѓа со освежен дизајн и хардвер. Доби поголем екран од 10,5-инчи со резолуција од 1.920х1.280 пиксели. Основниот модел има Pentium Gold процесор и чини 399 долари.

Remote video URL
реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Хардвер

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Read more

Dell претстави два нови лаптопа

Read more

Apple планира да произведе iPad и iPad mini со поголем екран

Read more

Поглед во новиот таблет Surface Go 2

Read more

Гик

  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • filter

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Читај повеќе

Кибер-окото функционира исто како човечкото око

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Читај повеќе

Прво лансирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по 9 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Читај повеќе

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Читај повеќе