Кои се очекувањата на гејмерите?

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за конзолата Xbox Series X.

Претставувањето на игрите е закажано за 23 јули. Помеѓу претставените игри ќе биде и Halo Infinite, пишува The Verge.

Пред неколку недели беше објавен и трејлерот за оваа игра. Играчите имаат големи очекувања од Halo.

Remote video URL

Со оглед на тоа дека Microsoft објави и тизер за Hellblade во текот на претставувањето на Xbox Series X минатата година, големи се и очекувањата за оваа игра.

Remote video URL

Кога станува збор за игрите Forza и Gears, се претпоставува дека ќе бидат прилагодени на хардверот на Xbox Series X.

Освен овие игри, од Microsoft најавија и други изненадувања за корисниците на нивната конзола.

Remote video URL
Тагови
реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Read more

Гејминг

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more

Пандемијата ја зголеми побарувачката за видеоигри: Продадени сите конзоли Nintendo Switch

Read more

Топ 6 ретро видеоигри за Android

Read more

Новиот гејмерски смартфон на Xiaomi доаѓа наскоро

Read more

Гик

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Читај повеќе
  • play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Читај повеќе

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Читај повеќе

Четири вакцини против COVID-19 се тестираат во Мексико

Читај повеќе

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Читај повеќе
  • filter

Еколошка катастрофа: Насуканиот танкер во Маврициус би можело да се преполови

Читај повеќе
  • play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Читај повеќе

Twitter сака да ја купи TikTok и да ги преземе американските операции

Читај повеќе