Микелсен на Модната недела во Милано докажа зошто е миленик на жените

Данскиот актер Мадс Микелсен гостуваше на Модната недела во Милано и докажа зошто е миленик на жените ширум светот.

Облече црни панталони, околувратник, кошула и капут. Елегантниот изглед го заокружи со лакирани чевли и уредно стилизирана фризура.

На социјалните мрежи стана популарно видеото на кое се гледа како со пура в рака пристигнува на модната ревија. Коментарите на припадничките на понежниот пол почнаа да се редат.

„Неговата сопруга е среќна жена“, напиша една корисничка на TikTok.

„Тој дефинитивно е мојот омилен актер“, додаде друга.

„Мислам дека никој не може да разбере колку го сакам овој убавец“, е уште еден од коментарите.

@madsmikkelxn he aged like fine wine 🍷#madsmikkelsen #madsmikkelsenedit #madsmikkelsensimp #madsmikkelsenlover #madsmikkelsensupremacy #madsmikkelsenedits #fyp #fypシ ♬ Originalton - Madsmikkelsen🔥
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Филм & ТВ

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more
 

Сцена

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе