Мила Кунис: Немаме намера да израснеме разгалени детишта

Мила Кунис и нејзиниот сопруг Ештон Качер во неодамнешното интервју за магазинот People објаснија зошто не сакаат да имаат повеќе деца.

Актерката рече дека нејзиното мало четиричлено семејство е сè што и треба за среќен живот и поради таа причина не сака да ја расипува моменталната ситуација со дополнително проширување на семејството.

„Ќе имам само две деца“, рече Мила, додавајќи дека родителството станува многу потешко кога во заедницата има повеќе деца отколку возрасни.

„Во моментов сме добро. Двајца возрасни, две деца. Слушнав дека преминот од две на три е многу тежок и напорен, а јас не го сакам тоа“, објасни Мила.

Таа претходно зборуваше за предизвиците со кои се соочила во балансирањето меѓу кариерата и семејството и вели дека две деца е совршената бројка.

Да потсетиме, Мила Кунис јавно и отворено зборува за секојдневните проблеми со кои се соочува една мајка и често зборува за суровата реалност на воспитувањето на децата.

„Мајчинството ми даде сосема нова перспектива. И покрај тоа што сум постојано исцрпена и малку недостига да паѓам од умор, истовремено никогаш не сум била посреќна. Работите за кои претходно бев постојано несигурна и кои ме загрижуваа станаа неважни“, изјави во една прилика и нагласи дека кон воспитувањето на своите деца пристапува особено внимателно.

„Немаме намера да израснеме разгалени детишта. Има премногу разгалени деца на овој свет“, заклучи таа.

Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Филм & ТВ

Фановите на Rotten Tomatoes ги избраа најдобрите филмови во последните 25 години

Read more

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Read more

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Read more

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Read more
 

Сцена

Фановите на Rotten Tomatoes ги избраа најдобрите филмови во последните 25 години

Читај повеќе

Која е жената што Шакира ја спомнува во новата песна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Читај повеќе
  • play_arrow

Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Читај повеќе

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Читај повеќе
  • play_arrow

Гледачите на Netflix се навлечени на новата крими серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ е речиси непрепознатлив во трејлерот за новиот вестерн

Читај повеќе