Мила Кунис: Немаме намера да израснеме разгалени детишта

Мила Кунис и нејзиниот сопруг Ештон Качер во неодамнешното интервју за магазинот People објаснија зошто не сакаат да имаат повеќе деца.

Актерката рече дека нејзиното мало четиричлено семејство е сè што и треба за среќен живот и поради таа причина не сака да ја расипува моменталната ситуација со дополнително проширување на семејството.

„Ќе имам само две деца“, рече Мила, додавајќи дека родителството станува многу потешко кога во заедницата има повеќе деца отколку возрасни.

„Во моментов сме добро. Двајца возрасни, две деца. Слушнав дека преминот од две на три е многу тежок и напорен, а јас не го сакам тоа“, објасни Мила.

Таа претходно зборуваше за предизвиците со кои се соочила во балансирањето меѓу кариерата и семејството и вели дека две деца е совршената бројка.

Да потсетиме, Мила Кунис јавно и отворено зборува за секојдневните проблеми со кои се соочува една мајка и често зборува за суровата реалност на воспитувањето на децата.

„Мајчинството ми даде сосема нова перспектива. И покрај тоа што сум постојано исцрпена и малку недостига да паѓам од умор, истовремено никогаш не сум била посреќна. Работите за кои претходно бев постојано несигурна и кои ме загрижуваа станаа неважни“, изјави во една прилика и нагласи дека кон воспитувањето на своите деца пристапува особено внимателно.

„Немаме намера да израснеме разгалени детишта. Има премногу разгалени деца на овој свет“, заклучи таа.

Тагови
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Филм & ТВ

Мила Кунис: Немаме намера да израснеме разгалени детишта

Read more

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар 

Read more

Дона од Baywatch ја откри тајната како на 54 години изгледа прекрасно

Read more

Трејлерот за хорор филмот „Smile“ ги преплаши луѓето

Read more
 

Сцена

Мила Кунис: Немаме намера да израснеме разгалени детишта

Читај повеќе
  • play_arrow

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар 

Читај повеќе
  • filter

Дона од Baywatch ја откри тајната како на 54 години изгледа прекрасно

Читај повеќе
  • play_arrow

Шакира по раскинувањето со Пике: Жртвував сѐ за тој да биде фудбалер

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за хорор филмот „Smile“ ги преплаши луѓето

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за серијата Notre Dame

Читај повеќе

Нови приказни од светот на Star Wars

Читај повеќе
  • play_arrow

По „Преспав“, вечерва првата епизода на серијата „Куќен притвор“ на МРТ 1

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот филм за Мерилин Монро ги вознемири гледачите

Читај повеќе