Фудбал

Милан е сериозно заинтересиран за Дејан Ловрен

16. јули 2019 - 20:36 | А.С.

Италијанскиот прволигаш Милан е сериозен во намерата да го доведе во своите редови хрватскиот репрезентативец Дејан Ловрен кој сега игра за Ливерпул.

Gazzetta dello Sport пишува дека Ловрен е прв избор на Милан кога станува збор за засилувања во одбраната.

Агентот на Ловрен Владо Лемиќ се сретнал со претставници на „Росонерите“ утрово и разговарале околу два часа.

Ливерпул бара најмалку 20 милиони евра за Ловрен, а 30-годишниот дефанзивец годишно заработува 5 милиони евра.

Милан е подготвен да понуди вкупно 12 милиони евра за четиригодишен договор со Ловрен.

Коментирај