Милан го бара Далот

Милан е заинтересиран за десниот бек на Манчестер Јунајтед, Диогу Далот. Младинскиот репрезентативец на Португалија одигра само еден натпревар за „Црвените ѓаволи“ по рестартирањето на сезоната 2019/20.

Португалецот се натпреварува за позицијата со апсолутниот стартер Арон Ван-Бисака и Тимоти Фосу-Менса. Младиот Брендан Вилијамс исто така може да игра на позицијата десен бек.

Милан сака да се засили на позицијата десен бек, откако веќе покажа интерес за Серж Орје од Тотенхем и Макс Аронс од Норвич.

Тагови
реклама

Фудбал

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Read more

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Read more

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Read more

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Read more

Спорт

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Читај повеќе

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Читај повеќе