ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2021

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Информациите од Чизмата велат дека „Росонерите“ веќе оствариле контакт со српскиот напаѓач од редовите на Фиорентина.

Иако Милан ќе го задржи Златан Ибрахимовиќ барем уште една сезона, клубот мора да мисли и долгорочно. Затоа, токму 21-годишниот Душан Влаховиќ е идеално решение. Веќе е навикнат на Серија А и сезонава игра фантастично за Фиорентина за која на 29 натпревари постигна 15 гола и запиша 2 асистенции.

Според Tuttosport, Фиорентина не сака ни да чуе да го продаде својот најдобар фудбалер чиј договор истекува во јуни 2023 година. За да ја убеди Виола да го продаде Србинот, Милан очигледно ќе мора да го одврзе ќесето бидејќи моментално Влаховиќ е проценет на 25 милиони евра, но клубот од Фиренца сигурно би барал далеку повеќе.

„Росонерите“ би сакале уште летово тој да се пресели во Милано за да би можел да тренира и игра барем една сезона крај големиот Златан, од кого секако многу би научил.

Токму поради тоа, прилично извесна е позајмица за која Милан исто така би платил, а наредното лето со задолжител и богат откуп би ја исплатил Фиорентина.

Влаховиќ летото 2018 дојде во Фиренца од редовите на Партизан за 2 милиона евра.

Remote video URL
реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Фудбал

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Read more

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Read more

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе