КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЦЕФ ЕУРО 2021

Милев по победата над БиХ: Треба да поправиме сѐ

Македонската одбојкарска репрезентцаија синоќа оствари планирана победа над Босна и Херцеговина, но играта не беше на ниво, а воедно и загубивме еден сет.

Фото: ОФМ

Примачот Владо Милев смета дека потребно е тимот да се консолидира и да се подобри во секој поглед бидејќи веќе утре нѐ чека нов предизвик.

„Лесен е одговорот на прашањето што треба да поправиме во нашата игра. Треба да поправиме сѐ, да бидеме многу подобри во секој елемент. Да се браниме подобро, да го организираме нападот за посигурни позиции и да бидеме поефикасни во реализацијата. Долго сум во репрезентацијата и мислам дека можеме да го направиме тоа“, вели тој.

Милев на вчерашниот натпревар, кој заврши со победа од 3:1, постигна 13 поени од кои 12 преку напад и еден од блок.

Следниот предизвик за Македонија во квалификациите за пласман на ЕУРО 2021 е утре кога од 18 часот играме против силната Турција. Директен пренос ќе има на МРТ1.

реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Останати спортови

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

Read more

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Read more

Монтреал уште еднаш го среди Ванкувер

Read more

Мекгрегор смекнал – дури и го прегрна Поарје на мерењето

Read more
 

Спорт

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

Читај повеќе

Даниел Агер приведен на протестите во Москва

Читај повеќе
  • play_arrow

Брестовац: Одевме на победа, но пласманот не нѐ интересираше

Читај повеќе

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Читај повеќе

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

Читај повеќе

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Читај повеќе

Челси го отпушти Лампард, дали доаѓа Тухел?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Читај повеќе
  • play_arrow

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Читај повеќе