Милевски го одреди почетниот состав за дуелот со Бугарија

Благоја Милевски, селекторот на македонската фудбалска репрезентација одлучи со кои 11 ќе стартува вечерва против Бугарија во последното коло од групата во Лигата на нации.

Во составот на Милевски се најдоа:

голман: Столе Димитриевски

одбрана: Егзон Бејтулаи, Висар Муслиу, Ѓоко Зајков, Тодор Тодоровски,

среден ред: Александар Трајковски, Енис Барди, Елиф Елмас и Езѓан Алиоски

напад: Милан Ристовски и Бојан Миовски.

Натпреварот на Национална арена „Тодор Проески“ ќе почне во 20:45 часот. 
 

реклама

Фудбал

Роналдо го „изгуби компасот“, се закани дека ќе ја напушти репрезентацијата

Read more

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Read more

Англичаните две години се подготвуваат како да го спречат Мбапе

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more
 

Спорт

Роналдо го „изгуби компасот“, се закани дека ќе ја напушти репрезентацијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Читај повеќе

Англичаните две години се подготвуваат како да го спречат Мбапе

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Читај повеќе

ФИФА ја казни Хрватска поради навредите кон Милан Борјан

Читај повеќе

Се огласи и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Читај повеќе

Херојот Боно: Канаѓаните се јавија, но мојот сон беше Мароко

Читај повеќе