КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Милевски и Флик ги одредија стартните 11

Филип Здравески
/ 11.10.2021 / 19:59

Селекторите на македонската и германската репрезентација, Благоја Милевски и Ханс-Дитер Флик, ги одредија почетните единаесетмина за вечерашната пресметка во рамките на 8. коло од мундијалските квалификации.

Фото: Филип Здравески / Кајгана

На нашиот гол ќе биде стандардниот Столе Димитриевски; во одбраната лево Езџан Алиоски, стопери Дарко Велковски и Висар Муслиу, а десно капитенот Стефан Ристовски; во средината триото Аријан Адеми, Бобан Николов и Тихомир Костадинов; лево крило Елиф Елмас, десно крило Дарко Чурлинов и најистурен искусниот Адис Јаховиќ.

Германскиот селектор Ханси Флик се одлучи за Мануел Нојер на голот; во одбраната лево Давид Раум, стоперите Тило Керер и Никлас Зиле, десно Лукас Клостерман; во средината двоецот Јосуа Кимих и Леон Горецка; во офанзивата Каи Хаверц, Томас Милер и Серж Гнабри; во нападот најистурен Тимо Вернер.

Натпреварот ќе го суди холандскиот арбитар Дани Макели. Почетокот е за 20:45 часот, а директен пренос ќе врши Sportklub 2 со коментар на Бранко Илиевски.

Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Фудбал

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Read more

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more
 

Спорт

Гонзалес: Ѓоковиќ ќе ги сруши сите рекорди, но нема да биде GOAT

Читај повеќе

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе