Милијардерот Ричард Бренсон го претстави најновиот вселенски брод VSS Imagine

Бизнисменот Ричард Бренсон го претстави VSS Imagine, најновиот вселенски брод на компанијата Virgin Galactic.

Ова е трето летало во флотата на Virgin Galactic. Вселенскиот брод е направен од материјал сличен на огледало, а е дел од третата генерација вселенски бродови коишто ќе бидат темел за дизајнирање и производство на идни летала.

VSS Imagine е дизајниран да ја рефлектира околината за да може да ги менува бојата и изгледот додека патува од Земјата во вселената.

URL

Од Virgin Galactic соопштија дека третата генерација вселенски бродови е дизајнирана со подобрени перформанси кога станува збор за одржување и фреквенција на летови.

VSS Imagine покажува напредок во ефикасноста на дизајнот и производството. Додека вселенскиот брод биде тестиран, Virgin Galactic ќе работи на производство на уште една летало наречено VSS Inspire.

URL
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Вести

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Read more

Што подготвуваат од Apple за овој април?

Read more

Падна одлука: Контаминираната вода од Фукушима сепак ќе заврши во океанот

Read more

Нура ал Матруши влезе во историјата како првата арапска астронаутка

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Читај повеќе

Што подготвуваат од Apple за овој април?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаше првиот Apple компјутер пред 45 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

AlphaDog  - кинескиот одговор на роботското куче на Boston Dynamics

Читај повеќе
  • filter

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Читај повеќе

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Читај повеќе

Падна одлука: Контаминираната вода од Фукушима сепак ќе заврши во океанот

Читај повеќе

Нура ал Матруши влезе во историјата како првата арапска астронаутка

Читај повеќе

Популарни PlayStation франшизи доаѓаат на мобилни уреди

Читај повеќе