Милик ја одби Рома и го блокираше трансферот на Џеко во Јуве

Еден проблем и пропадна тројната размена помеѓу Рома, Јувентус и Наполи откако полскиот напаѓач го одби понудениот договор од римјаните.

Сѐ изгледаше спремно: Един Џеко од Рома во Јуве, Матија Де Шиљо и Аркадиуш Милик од Наполи во Рома, а парите кај Наполи. Но, последната алка во оваа калчолигашка размена ја запре зделката и ги искомпликува работите.

Милик го одби 5-годишниот договор вреден 5 милиони евра по сезона кој Рома му го понуди и покрај тоа што е повеќе од она што го заработува во Неапол. Полјакот очигледно не сака да се пресели во Рим, а тоа значи проблем за Јувентус како трета страна во овој трансфер бидејќи ако Рома нема замена за Един Џеко, тогаш Босанецот не може да оди во Торино.

Сега Јуве ќе треба повторно да се насочи кон Луис Суарес кој е на излезна врата од Барселона. Џеко ќе беше поевтина опција, но Милик ги расипа плановите на „Старата дама“.

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Read more

Фудбал

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Read more

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Read more

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Read more

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Read more

Спорт

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Читај повеќе
  • play_arrow

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Читај повеќе
  • filter

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Читај повеќе
  • play_arrow

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Читај повеќе

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Читај повеќе
  • play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Читај повеќе

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Читај повеќе

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Читај повеќе