Минал 15 километри закачен на шофершајбна од камион

На автопат во американската сојузна држава Флорида, човек облечен во маица и домашни куси панталони, минал 15 километри закачен на шофершајбната од камион со две приколки.

Тој и камионџијата всушност биле сопатници. По меѓусебна расправија следела пауза на еден паркинг, а човекот по бермуди тргнал пешки по автопатот.

Додека потоа каминот минувал крај него, скокнал на хаубата и почнал да удира по шофершајбната со рацете и со челото. Возачот, без оглед на сѐ, не застанал цели 15 километри. Видеото покажува дека тој дури и се обидува да го турне својот сопатник долу, нишајќи го возилото и со нагли сопирања.

Во еден момент, човекот на хаубата се свртува кон автомобилот откаде што го снимаа настанот, врескајќи: „Јавете се во полиција!“

Лицето со камерата сведочи дека мажот исто така користел метален предмет за да ја скрши шофершајбната.

Човекот со крвави раце и глава е задржан во болница на 72-часовна проверка на здравствената состојба. Нема податоци за посериозни повреди.

Тагови
реклама

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Read more

Чек дис аут

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Read more

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Read more

Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Read more

Магазин

  • play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Читај повеќе

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе