„Mindhunter“: Втора сезона со највисоки оцени

Мистериозната серија на Netflix за три дена доби највисока оценка на Rotten Tomatoes.

Серијата „Mindhunter“ ги воодушеви гледачите уште со првата сезона, а втората сезона за кратко време ја доби највисоката оценка на сајтот Rotten Tomatoes, со неверојатни 100 %. На IMDb доби оцена 8,6.

Во серијата се зборува за ФБИ агентите Холден Форд и Бил Тенч кои се обидуваат да навлезат во умот на изопачените сериски убијци, силувачи и злоставувачи. Ликовите во серијата се базирани на вистински приказни.

 

реклама

Филм & ТВ

Србите од 1 јули ќе може да одат во кино

Read more

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Read more

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Read more
play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more