Миовски поради повреда на зглобот не стартува против Чешка

Филип Здравески
/ 10.06.2024 / 14:37

Напаѓачот на македонската репрезентација и голгетер на шкотски Абердин Бојан Миовски, се жали на болки во зглобот и поради тоа нема денеска да биде во стартниот состав за пријателската со Чешка.

Македонија ѝ гостува на Чешка од 18 часот во Храдец Кралове, а Миовски беше планиран да почне од почеток во нападот, како што беше случај и во Риека против Хрватска.

Но, штипјанецот се жали на болки во зглобот на ногата и поради тоа нема да се најде во стартниот состав, соопшти ФФМ.

Селекторот Милевски против Хрватска стартуваше со Александар Трајковски заедно со Миовски во нападот. Опција му е Милан Ристовски, а тука се и крилните напаѓачи Дарко Чурлинов, Димитар Митровски и Лирим Ќамили.

Натпреварот Чешка - Македонија (18 ч.) ќе биде директно пренесуван на МРТ3.

реклама

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Read more

Фудбал

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Read more

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Read more

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Read more

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Read more
 

Спорт

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Читај повеќе

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Читај повеќе

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Вест стана логото на НБА?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Читај повеќе

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Читај повеќе

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Читај повеќе
  • filter

За некои сонот стана кошмар: Список на сите ѕвезди што ќе го пропуштат ЕУРО

Читај повеќе