Филм & ТВ
Го теши двојно помлада актерка

Мистер Бин изгуби 6 милиони долари во развод

20. март 2017 - 12:15 |

Рован Аткинсон кој се прослави со улогата на Мистер Бин, неодамна се појави на премиерата на неговиот нов филм Top Funny Comedian, кој ќе се прикажува само во Кина.

Заработката од новиот филм сигурно ќе му е добродојдена, со оглед на неодамнешниот развод од својата сопруга Сунатра, во кој изгуби повеќе од 6 милиони долари.

Актерот беше со сопругата цели 24 години, а се разведоа во 2015. Причината за развод беше комичарката и актерка Луис Форд со која уште е во врска.

Парот ги полнеше таблоидите поради големата разлика во години. 62-годишниот Рован е речиси дупло постар од 33-годишната Луис.

Вредноста на недвижниот имот на Рован е околу 86 милиони долари.

Коментирај