Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

На социјалните мрежи активно и жестоко се коментира „откритието“ на еден корисник на Google Earth во близина на брегот на Арктикот – замрзната структура што многу потсетува на крузер брод.

Откритието предизвика лавина коментари за тоа што навистина се крие на замрзнатиот континент – од тајни нацистички бази, мистериозни цивилизации до „интервенција на вонземјани“.

Сликата објавена првично на YouTube веднаш предизвика внимание. Кога ќе се префрли во 3D не може а да не се забележи дека многу потсетува на голем брод за крстарење.

Remote video URL

„Јасно се оцртани контурите. Должината на бродот е околу 120 метри и лежи далеку од арктичкиот брег“, вели авторот на YouTube каналот.

Некои корисници на социјалните мрежи се убедени дека бродот завршил на таа локација откако влетал во исто така мистериозниот „Бермудски триаголник“.

URL

Други имаат прилично смела теорија на заговор: структурата е дело на нацистите кои на Арктикот изградиле тајни бази по Втората светска војна.

URL
Тагови
реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Чек дис аут

Како денес изгледа момчето од Kinder чоколадо?

Read more

Уште ова фалеше - риби играат фудбал

Read more

Англичанец носел змија како заштитна маска во автобус

Read more

Пијана мајка со бебето лудувала на скејт-парк

Read more

Магазин

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Читај повеќе

Штетни и бесмислени: Најлошите совети за исхрана

Читај повеќе

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Читај повеќе

Идеја за појадок: Ролнички со цимет

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Читај повеќе
  • filter

Како денес изгледа момчето од Kinder чоколадо?

Читај повеќе
  • play_arrow

Не, не е житарка: Зошто треба да почнете да јадете хелда секој ден?

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште ова фалеше - риби играат фудбал

Читај повеќе
  • play_arrow

Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Читај повеќе