Мистериозен мeтален монолит откриен и во Калифорнија

Нов мистериозен монолит се појави на врвот на планината Пaјн во Калифорнија, објави денеска The Guardian.

Минатата недела беше пронајден мистериозен монолит во Јута, но пред неколку дена исчезна. Исто така, метален монолит се појави и во Романија, на ридот Доамнеи во градот Пјатра Неамц во вторник. Сега, ист таков монолит се појави и во Калифорнија.

URL

Читајте следно: По Јута, мистериозен метален монолит откриен и во Романија

Монолитот е направен од не’рѓосувачки челик, висок е повеќе од три метри и широк 45 центиметри.

Локалните планинари се искачија на планината за да го видат монолитот.

URL
реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Чек дис аут

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more

Во Гиза откриени 52 гробници меѓу кои и на кралицата Неит

Read more

Работници во австралиска фабрика украле лосос вреден милиони долари

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе