Мистериозни места кои ретко кој се осмелува да ги посети

На планетава има еден куп места кои се мистериозни и застрашувачки, што ретко кој се осмелува да ги посети.

Патот Јунгас во Боливија

Таков е примерот со Змискиот Остров во водите на Бразил. Иако застрашувачката приказна вели дека таму живеат милион отровни змии, реалноста е далеку помала - само 4 илјади. Но, и тоа е премногу, па затоа бразилските власти и не дозволуваат луѓето да одат на островот. Доколку сте авантурист и сакате да ги посетите, ќе ви треба специјална дозвола која ќе ви биде издадена само доколку наведете навистина добра причина зошто сакате да си го ризикувате животот одејќи на тоа место.

Веројатно сте слушнале за патот Јунгас во Боливија. Тоа е застрашувачки пат ископан во стрмна планина со огромна провалија од едната страна, а е прилично тесен. Секоја година околу 3 илјади автомобили завршуваат во амбисот.

Во јуни 2011 година беше пронајдена аномалија во Балтичкото Море. На дното на морето се гледа нешто што наликува на вселенски брод со големина на терен за хокеј. Кога тим нуркачи дошол до објектот за да земат примероци, нивните електронски направи одеднаш откажале, а потоа кога се враќале кон површината опремата профункционирала.

Remote video URL
реклама

Чек дис аут

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Read more

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Read more

Дај ми да се напијам

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more
 

Магазин

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за посни крофни

Читај повеќе

Како да препознаете лажно извинување?

Читај повеќе

Брз и вкусен појадок: Банички со спанаќ

Читај повеќе

Зошто ни се спие кога врне?

Читај повеќе

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Читај повеќе

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Читај повеќе