Мит или вистина: Ова се најпознатите фудбалски клетви

Не е тајна дека фудбалските навивачи знаат да бидат многу суеверни и веруваат дека ако направат неколку работи во низа, по точен редослед, нивниот клуб ќе победи.

Тоа не е ништо во споредба со суеверието и „клетвите“ во фудбалскиот свет.

Од „Клетвата на Бела Гутман“ до верувањето дека секојпат кога Арон Ремзи ќе дадеше гол за Арсенал нешто катастрофално се случуваше во светот, HITC Sevens ги издвои овие седум најпознати фудбалски клетви, анализирајќи го митот зад нив.

реклама

Чек дис аут

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Read more

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more

Ова е Адам - кучето кое е алергично на луѓе

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more
play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Read more
play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Read more
play_arrow

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „The Life Ahead“ со Софија Лорен

Read more
play_arrow

Утрински вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Храна за слабеење: Пет рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Британската војска претстави нано-дрон од 190 грама што ќе патролира на воено поле

Read more
play_arrow

Астро лекции: Што е Суперземја?

Read more
play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Read more
play_arrow

Базиран на вистинска приказна - погледнете го трејлерот за „All My Life“

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more