Mitsubishi Evo – автомобил од иднината

Mitsubishi објави нови фотографии од електричниот кросовер концепт кој го презема името од легендарниот спортски седан Evolution.

Концептот наречен e-Evolution има футуристички изглед кој најавува во кој смер ќе се движи дизајнот на автомобилите на Mitsubishi во годините кои ни престојат.

Овој стилски пристап секако ќе предизвика бура на коментари и нема да го задоволи секој вкус, посебно не љубителите на оригиналниот Mitsubishi Evo.

Концептот e-Evolution за погон користи 3 електромотори. Едниот го движи предниот дел, додека преостанатите два задните тркала, а благодарение на тоа автомобилот има погон 4x4.

Mitsubishi соопшти дека автомобилот е опремен и со напредната технологија вештачка интелигенција, која користи сензори и камери на возилото за да му помогне на возачот полесно да се снајде во сообраќајот.

Премиерата на концептот e-Evolution е закажана за 25 октомври. 

реклама

Автомобили

Половно или ново возило?

Половно или ново возило?

Read more
Вака изгледа Aston Martin DB11 Volante

Вака изгледа Aston Martin DB11 Volante

Read more
Mitsubishi Evo – автомобил од иднината

Mitsubishi Evo – автомобил од иднината

Read more
Nissan претстави седиште кое детектира пот и предупредува на дехидрација

Nissan претстави седиште кое детектира пот и предупредува на дехидрација

Read more

Кајгана ТВ

  • play_arrow
Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Читај повеќе
Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Читај повеќе
Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Читај повеќе
Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Читај повеќе
„Чук, чук, отворете ми!“

„Чук, чук, отворете ми!“

Читај повеќе
Како стапалата да изгледаат помали?

Како стапалата да изгледаат помали?

Читај повеќе
Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Читај повеќе
Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Читај повеќе
Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Читај повеќе