Млад индонезиски возач загина во Сепанг

Индонезискиот мотоциклист Афридза Мунандар почина од повредите здобиени од несреќата што ја доживеа на трката на Азискиот куп на таленти на патеката Сепанг.

Инцидентот во кој 20-годишниот Мунандар го загуби животот се случи во десеттата кривина на првиот круг, а на патеката веднаш беше истакнато црвено знаме. На младиот возач му беше укажана прва помош на самата патека, пред итно да биде префрлен со хеликоптер во болница во Куала Лумпур, каде им подлегна на повредите.

Мунандар е еден од мотоциклистите кои ја обележаа оваа сезона во Купот на таленти, запиша две победи и во Сепанг требаше да се бори за титула.

Патеката е омилена меѓу возачите, но е позната и по големи трагедии. Пред 8 години на неа животот го загуби Марко Симончели.

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Останати спортови

Мајк Тајсон ќе се врати во рингот во септември

Read more

Се самоуби еден од организаторите на Олимпијадата

Read more

Логан издржа осум рунди против Мејведер, крајот без победник

Read more

Данска противник на македонските одбојкари во финалето на Европската сребрена лига

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе