Млада Месечина во Овен ќе им го промени животот на овие знаци

На 12 април нè очекува Млада Месечина во знакот на Овен што ќе донесе период на моќна енергија за нови почетоци.

Овенот е првиот знак на Зодијакот, а младата Месечина претставува почеток на нов лунарен циклус. Оваа здружена енергија ќе испрати позитивен бран за нови почетоци и остварување на скриените желби.

Пред нас е период на големи промени и многу шанси коишто треба да ги искористиме. Сè зависи од нашите потези, овој период особено ќе биде поволен на деловен план.

Времето на млада Месечина носи огнена енергија, движење напред со желба за остварување на желбите, водени без страв. Особено моќно ќе делува на родените во знакот на Овен, Рак и Водолија.

Овие три знаци ќе успеат да исполнат сè што ќе замислат, без притоа да вложат многу труд. На Овните им се отвораат нови деловни можности, додека Раковите и Водолиите ќе имаат успех на љубовно поле.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Живот

Колку милијарди долари доби Мелинда Гејтс по разводот?

Read more

Хороскопски знаци со кои е најлесно да се манипулира

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Хороскопски знаци кои воопшто немаат смисла за хумор

Read more
 

Магазин

Кои се најбогатите земји на светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајки и деца, фејл компилација

Читај повеќе

Како да ја развиете читачката способност кај децата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бувот писмоносец кој не сакаше да се оддели од писмото

Читај повеќе
  • play_arrow

Согорете 600 калории додека ги правите овие вежби дома

Читај повеќе

Истражување: Колку штити една доза, а колку две дози на Pfizer?

Читај повеќе

Како да препознаете кога е жената сексуално возбудена?

Читај повеќе

Колку милијарди долари доби Мелинда Гејтс по разводот?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со бело чоколадо и кокос

Читај повеќе