КВАЛИФИКАЦИИ ЗА У21 ЕУРО 2021

Младите фудбалери сепак нема да играат, мразот го одложи натпреварот

Квалификацискиот натпревар помеѓу Фарските Острови и Македонија дефинитивно нема да се одигра денеска откако поради замрзнатиот терен УЕФА донесе одлука да го одложи.

Македонската фудбалска репрезентација до 21 години попладнево нема да игра фудбал. Замрзнатиот терен на стадионот „Тоурсвелур“ во главниот град Торсхавн денеска не попушти и официјалните лица на УЕФА во договор со двете репрезентации донесоа одлука дека не постојат услови натпреварот да се одигра.

Со оглед на тоа што слободен термин на двете репрезентации им е тек во јуни 2020, натпреварот ќе се одигра тогаш, а точниот датум ќе биде дополнително одреден.

Шансите за одигрување на натпреварот уште од синоќа беа мали со оглед на тоа што избраниците на селркторот Благоја Милевски не успеаја да одржат ниту нормален тренинг поради мразот.

Од нашата група денес ќе се одигра натпреварот помеѓу Израел и Шпанија, додека репрезентациите на Црна Гора и Казахстан се слободни.

реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more

Фудбал

Се враќа публиката во Калчото: В недела на две средби ќе има гледачи

Read more

Игуаин потпиша за Интер Мајами

Read more

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

Read more

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Read more

Спорт

  • play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Читај повеќе

Се враќа публиката во Калчото: В недела на две средби ќе има гледачи

Читај повеќе

ГП во Монца е најдобра трка сезонава според фановите

Читај повеќе

Игуаин потпиша за Интер Мајами

Читај повеќе

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

Читај повеќе
  • play_arrow

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Читај повеќе

Осака се повлекува од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Читај повеќе