Младо момче од Скопје се удави кај Свети Наум

Нема видливи  повреди и траги на насилство врз безживотното тело што беше најдено вчера во водите на Охридското Езеро во близина на воениот камп „Св.Наум“, утврдено е при медицинскиот преглед извршен вчера околу 16 часот во амбулантата во Пештани.

Од увидот извршен од полициски службеници по претходно овластување од Јавен обвинител како и по извршеното препознавање од блиските пријатели, констатирано е дека се работи за Марко В. (24) од Скопје.

Неговото безживотно тело, вчера околу 14 часот и 20 минути е пронајдено од медицинска екипа од воената амбуланта во кампот, во езерските води на околу 20 метри од брегот.

Лекарите извршиле реанимација, по што, итно со медицинско возило телото е пренесено во амбулантата во Пештани, каде од доктор од амбулантата и од брза помош е констатирана смрт.  По наредба на Јавен обвинител, во текот на денешниот ден врз безживотното тело ќе биде извршена обдукција во Судска медицина при Медицинскиот центар во Битола. 

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Д-р Деари е првиот лекар кој почина од компликации на COVID-19 во земјава

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Хроника

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Сите лица во самоизолација ги почитуваат мерките, издадени 474 казни за неносење маска

Read more

Земјоделец загина во несреќа со трактор

Read more

Вести

Од утре забранет влез во Грција за српски државјани

Читај повеќе

Нови 115 случаи на COVID-19, најмногу во Скопје

Читај повеќе

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Читај повеќе

Корона-кризата не ги исплаши Хрватите – излезноста на изборите речиси како во 2016 година

Читај повеќе

Кање Вест ќе се кандидира за претседател на САД

Читај повеќе

Зибери: 20.000 евра грантови за секој млад фармер до 35-годишна возраст

Читај повеќе

Србија на штрек: Вчера 325 нови случаи, денеска се очекува подобрување

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Најмалку 20 загинати во поплави и лизгање на земјиштето во Јапонија

Читај повеќе

Помалку часови, помали паралелки – ГДУ предлага образование по германски модел

Читај повеќе