ММА борбата најавена како спектакл траеше само 16 секунди

ММА мечот меѓу Том Аспинал и Куртис Блејдс требаше да биде централен настан во светот на боречките спортови минатата вечер, но тоа не се случи. Барем не на начинот на кој тоа го посакуваа љубителите на овој спорт.

Наместо спектакуларна борба видовме само акција која траеше 16 секунди во октагонот и тешка повреда на Аспинал, кој мораше да го предаде мечот.

Откако на противникот му зададе удар со ногата, Том поради силните болки во коленото падна и веднаш беше јасно дека нема да може да продолжи. Судијата го прекина мечот, Аспинал го напушти октагонот во количка, а подоцна заврши во болница на дополнителни снимања.

URL

Токму во болница е снимен моментот кој стана актуелен на интернет.

„Со пиво секој ќе се расположи, големиот Куртис и неговиот тим ме посетија во болница за да се поздрават. Вакви страшни повреди за жал се случуваат, едноставно оваа ноќ немав среќа“, напиша Том на Instagram со фотографија на кој тој и противниот заедно пијат пиво.

Тагови
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Останати спортови

Австралијките се нови светски рекордерки на 4×200 слободен стил

Read more

Златен медал за македонскиот карате тим на Универзијадата во Полска

Read more

Аманда брутално ја претепа Пења, испи пиво и ја напушти салата со патерици

Read more

Светски шампион во бокс претепа аматер кој дојде во теретана и го предизвика

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ до Кирјос: Ќе освоиш Грен слем ако почнеш да тренираш капуера

Читај повеќе

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Читај повеќе

Македонските кадетки го освоија 12. место на ракометниот Мундијал

Читај повеќе

Седлоски: Одиме на победа со два разлика

Читај повеќе

Мајката на Рабјо последна пречка за трансферот во Манчестер Јунајтед

Читај повеќе
  • play_arrow

Ефектот Мурињо: Рома на пријателска го наполни стадионот и приреди шоу

Читај повеќе

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд цензуриран поради вулгаризми: Не ми оди јазикот

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот со „ножички“ на Меси ги одушеви и противничките навивачи

Читај повеќе