Многу ѕвезди, уште повеќе акција во трилерот „Hitman’s Wife’s Bodyguard“

Рајан Рејнолдс и Семјуел Л. Џексон повторно ќе се најдат во опасна мисија, покажа официјалниот трејлер за „Hitman's Wife's Bodyguard“.

Најчудната смртоносна двојка – телохранителот Мајкл Брајс (Рејнолдс) и платениот убиец Дариус Кинкејд (Џексон) се враќа во акција.

Уште без дозвола и под лупа, Брајс мора да се фрли во акција поради уште поопасната сопруга на Дариус, злогласената интернационална измамничка Соња Кинкејд (Салма Хаек).

Додека Брајс е на работ на нервите (и животот) поради двајцата најопасни клиенти што некогаш ги имал, тројцата ќе се најдат вмешани во глобален заплет и наското ќе сфатат дека само тие се останати да ја одбранат Европа од одмаздољубивиот и опасен лудак (Антонио Бандерас).

Во „Hitman's Wife's Bodyguard“ исто така играат и Морган Фримен, Френк Грило, Ребека Рајт, Алис Мекмилан и други.

Филмот треба да има премиера на 16 јуни, 2021 година.

Remote video URL
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Филм & ТВ

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Read more

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Read more

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Read more

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Читај повеќе

Јубилејниот 20-ти „OFFest“ одложен за ноември

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Читај повеќе

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ченинг Тејтум: Мора да станам подобар актер за да не бидам постојано гол

Читај повеќе

Ќе се снима „Scarface and the Untouchable“, серија за Ал Капоне и Елиот Нес

Читај повеќе
  • play_arrow

Marvel објави датуми и наслови на нови филмови до 2023 година

Читај повеќе