МНТ ги рефундира билетите за откажаните претстави поради пандемијата

НУ Македонски народен театар излезе со соопштение до публиката во врска со неискористените билети за претставите откажани поради пандемијата со COVID-19.

„Ве информираме дека средствата за билетите што ги имате купено за претставите кои беа на репертоарот во Македонски народен театар во месец март 2020 година, а беа откажани поради ситуацијата со пандемијата, можете да ги подигнете на билетарницата на МНТ од 28 септември до 2 октомври и од 5 октомври до 9 октомври 2020 година“, информираат од МНТ.

Работното време на билетарницата е од 12:00 до 18:00 часот, а рефундирањето на средствата за купените билети ќе се врши исклучиво со вратен билет.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Култура

Врачени наградите на ЕУ за истражувачко новинарство за 2019 година

Read more

Лидија Димковска: За градење мостови меѓу народите кои живеат на исто тло и во исто време, никогаш не е и не смее да биде доцна

Read more

Крушево: Почит, сеќавање и ново спомен обележје за Тоше Проески

Read more

Заврши Патувачкото кино на 11. Македокс во Скопскиот регион

Read more

Вести

Премиерот не гледа причина да поднесе оставка доколку има бугарско вето

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Нови 640 случаи, 12 починати и 143 оздравени

Читај повеќе

Заев: Подобар договор со Бугарија не можеме да постигнеме

Читај повеќе
  • play_arrow

Обама: Трамп не може ни себеси да се заштити од коронавирусот

Читај повеќе

Заев: Нашиот пат кон ЕУ нема алтернатива

Читај повеќе

Родова (не)еднаквост: Само 47% од жените во светот имаат платена работа

Читај повеќе

Зимското сметање на времето почнува ноќта меѓу 24 и 25 октомври

Читај повеќе

Три медицински сестри од ГАК позитивни на COVID-19, а доктор и директорката се во самоизолација

Читај повеќе