Модел на 75 години: Одбивам да бидам невидлива само затоа што сум постара

Иако има 75 години, Колин Хајдеман сè уште работи како модел, а вели дека многу ѝ пречат коментарите кои често ги слуша, дека „треба да се облекува според годините“.

„Ние сме силни и не сме видливи. На пример, и на мои години се облекувам како што сакам“, вели таа.

„Имам повеќе од 70 години и носам проѕирни фустани. Одбивам да бидам невидлива само затоа што сум постара“, додала Хајдеман покрај видеото на кое гордо позира во долг, лелеав, проѕирен фустан.

@colleen_heidemann Addressing the subjects of taste, preference and age are so highly and uniquely individual... which makes this world such a wonderfully remarkably fascinating and interesting place. Freedom to dress as you wish, to be who you are is yours to own❣️❣️❣️ • #fashionover70 #stylesession #styleover70 #dressyourage #dressmyagehowiwant ♬ original sound - Colleen Heidemann

„Различните вкусови, преференции и возрасти го прават овој свет пофасцинантно и поинтересно место за живеење“, додаде таа.

Повеќе од сè, посочува таа, ѝ е важно да биде слободна; а слободата, меѓу другото, лежи во тоа да се облекувате и да изгледате како што сакате и да бидете тоа што сте.

Таа неодамна испрати слични пораки на TikTok, а со неа се согласија многу корисници кои исто така велат дека не ја разбираат потребата на некои луѓе да ги вклопуваат другите во нивните ограничувања и да им ги наметнуваат своите норми.

Поради својата енергија, Хајдеман често позира за различни модни списанија и веб-портали, не е срамежлива и често покажува како изгледа без трошка шминка.

Во ова видео на TikTok таа го покажа својот изглед пред и по „трансформацијата во дива“, а ова беа дел од коментарите:

Апсолутно се согласувам!!! Ми се допаѓа како се облекувате“.

„Посакувам да ја имав твојата гардероба!

„Кажи гласно сестро, браво!

„Изгледате фантастично“, напишаа корисниците.

@colleen_heidemann I am always so very flattered when almost daily I am stopped by someone inquiring about my hair, skincare and makeup regimens-and even clothing ideas and selections… the “how to”, the “what”, the “why” and the “where found” of that which I do. Perhaps, once per week I might address in a post your thoughts/questions in video form? Would so appreciate your feedback on this idea…..❤️❤️❤️ . #makeupover70 #redlips #ladyinred #glamsession ♬ Flowers - Miley Cyrus
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Стил

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Read more

26 Моден викенд Скопје – зборуваме за одржливост среде брендови за брза мода

Read more

Најдобро облечени: Актерки кои ја вратија елеганцијата на Оскарите

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе