Модерна „ѕверка“ на две тркала: BMW R 1250 RT

BMW го лансираше новиот мотоцикл R 1250 RT за 2021 година.

Баварците подготвија малку подолг список на новитети, а целта им беше на купувачите повеќекратно да им се исплати купувањето на овој Grand Tourer.

Како што изјави Харалд Шпагл, проект-менаџерот на минхенскиот гигант:

„Нашиот нов R 1250 RT има потполно нов изглед, значително зголемување на стандардната опрема и бројни технички иновации кои на возачите ќе им дадат целосно ново искуство. Како динамичен турер со извонреден агрегат BMW ShiftCam, новиот R 1250 RT може да се пофали со импресивна моќност.“

 

Списокот на новитети во R 1250 RT вклучува:

- Нов преден оклоп со оптимизирана аеродинамика;

- Нов LED фар како дел од стандардната опрема (адаптивните индикатори за промена на насоката се достапни како опција);

- Нова 10,25-инчна мултифункционална TFT инструмент-табла;

- BMW ABS Pro како дел од стандардната опрема;

- Три режими на возење (вклучително и режимот „Еко“);

- Про режими на возење + MSR контрола на вртежниот момент ;

- Динамична контрола на лизгање (DTC) како дел од стандардната опрема;

- Динамична ESA електронска суспензија од „следната генерација“;

- Hill Start Control Pro (HSC Pro) систем со дополнителни опции;

- Нов аудио систем од втора генерација (како дополнителна опција).

Remote video URL
Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Мотори

Ова е новиот Aprilia Tuono 660

Read more

Што сѐ може новиот Ducati Multistrada V4?

Read more

Електричниот скутер на Seat чини колку пола Ibiza

Read more

И Harley има нов електричен велосипед

Read more
 

Автомобили

Познато кога ќе пристигне новиот Dacia Duster

Читај повеќе
  • filter

Škoda ја претстави новата Octavia Sportline

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тест за издржливост: 5.000 километри поминати со константни 300 км/ч

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде моќниот GR Yaris на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Segway го претстави футуристичкиот мотоцикл Apex H2

Читај повеќе

Citroen го најави новиот C5

Читај повеќе
  • filter

Колекционерски сон: Corvette C3 од 1971 година

Читај повеќе

Хрватите сакаат нула толеранција за возење под дејство на алкохол

Читај повеќе
  • filter

Mercedes-Benz го претстави освежениот луксузен модел CLS

Читај повеќе