Модерни романтични комедии на Netflix кои вреди да ги погледнете

АЛЕКСАНДРА СПАСЕСКА
/ 27.03.2023 / 20:57

Ако барате нови романтични комедии за да се расположите по напорниот работен ден, денеска ви нудиме листа на модерни филмови што сигурно ќе ја заскокоткаат вашата љубопитност.

Овие филмови достапни на Netflix нудат разни љубовни приказни, од смешни до сатирични. Без разлика дали сте расположени за шармантна љубовна приказна или пародија на жанрот, тука има нешто за секого. Затоа, земете пуканки, сместете се удобно на каучот и подгответе се за смеење и пријатни моменти.

Crazy Rich Asians - оваа романтична комедија од 2018 година е заснована на најпродаваниот роман на Кевин Кван и ја следи приказната за Рејчел Чу, њујорчанка која го придружува своето момче на свадбата на неговиот најдобар пријател во Сингапур, само за да открие дека тој доаѓа од неверојатно богато и влијателно семејство. Филмот се одликува со разновидна актерска екипа, неверојатни визуелни елементи и впечатлива љубовна приказна.

Remote video URL

Isn't It Romantic – Во овој филм од 2019 година Ребел Вилсон глуми цинична архитектка која се буди во романтична комедија по повреда на главата. Филмот е пародија на жанрот романтична комедија и содржи духовит хумор, претерани моменти и шармантна љубовна приказна.

Remote video URL

Always Be My Maybe - Али Вонг и Рандал Парк се пријатели од детството кои повторно се поврзуваат по неколку години разделени и мора да навигираат низ своите чувства еден за друг додека и двајцата ги следат своите соништа. Филмот од 2019 година изобилува со ликови со кои лесно ќе се поврзете и поистоветите, досетлив хумор и пријатна романса.

Remote video URL

The Lovebirds - Во овој филм од 2020 година глумат Кумаил Нанџиани и Иса Рае како пар кој се вплеткува во мистерија за убиство. Филмот содржи паметен хумор, брза акција и шармантна романса.

Remote video URL

Set It Up - Set It Up е романтична комедија од 2018 година која следи двајца преоптоварени асистенти кои решаваат да ги наместат своите шефови во обид да создадат слободно време за себе. Додека тие работат заедно за да ги зближат своите шефови, тие развиваат чувства еден за друг.

Remote video URL
реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Филм & ТВ

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more

Георгина ги украде погледите во Кан

Read more

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Read more

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Новата Софија Лорен во предизвикувачки фустан блесна во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Спремете ги паломите: Романтични филмови кои немаат среќен крај

Читај повеќе

Џуд Ло создал парфем со мирис на пот, крв и измет, сакал да ја долови новата улога

Читај повеќе