Модифицираната Toyota GR Supra краде сечиј поглед

Во светот на автомобилите сѐ уште се води дебатата дали Toyota го испочитува името Supra со создавањето на A90, но без разлика на ставовите, еден пример несомнено привлекува внимание.

Станува збор за Supra на која работеше тимот од Wheels Boutique, а покрај нов сет на бандажи автомобилот доби и бодикит кој му даде уште подраматичен изглед. На обожавателите на традиционалната Supra можеби нема да им се допадне, но оние кои сакаат тјунирани јапонски модели веројатно ќе му дадат позитивна оцена.

Supra доби бодикит од Street Hunter Designs, кој веројатно е меѓу најдобрите досега видени. Се одликува со екстензии на лакот на предните и задните тркала, нов сплитер и големо задно крило што се издигнува од стандардниот спојлер на капакот на багажникот, а има и нов дифузер.

Автомобилот сега има комплет Anrky Wheels со Toyo R888R гуми.

Тагови
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Концепти

Lamborghini Urus го помина ирскиот третман во Carlex

Read more

Камп-приколка како врвен луксуз: Porsche прави чуда

Read more

Mansory во свој стил го модифицираше Ferrari SF90 Spider

Read more

Претставен првиот концепт за полициски летечки автомобил

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Од Скопје до Рим со едно полнење на батеријата

Читај повеќе

Ferrari: Хакирани сме, но нема да платиме откуп

Читај повеќе
  • filter

Одредени финалистите на Националниот избор за Автомобил на годината во Македонија

Читај повеќе

Шампионскиот болид на Шумахер од 2000 година ќе се продава на аукција

Читај повеќе
  • play_arrow

Секси Golf

Читај повеќе

Објавен новиот план на ЕУ за забрана на дизелаши и бензинци

Читај повеќе
  • play_arrow

„Франкенштајн“ на тркала

Читај повеќе
  • filter

Lamborghini Urus го помина ирскиот третман во Carlex

Читај повеќе

Audi се откажува од уште еден легендарен модел

Читај повеќе