Животот се промени: Доаѓа убавина!

Модна разгледница од Fashion Group

Дефинирај го „новото нормално“... Што всушност значи тоа? Постои ли нешто како „ново нормално“?

Нормалното е само нормално, но сосема неочекувано, му се случи неверојатна пресвртница. Дојде време да прифатиме нови предизвици на кои не се надевавме. Модата, доби нов сојузник. Сојузник кој можеби ни ја крие насмевката, но затоа пак очите ја говорат целата приказна.

Приказната што ние ви ја раскажуваме оваа сезона доаѓа од местата за кои знаевме дека постојат, но ретко имавме време да ги посетиме. Овој септември, ги уживавме.

Уживавме во убавините со кои природата оставила печат во нашата земја, а токму таму, ги однесовме најстилските парчиња од нашите нови колекции. Нашата кампања за оваа сезона ја создадовме на неколку волшебни места низ нашата земја, сакајќи да ви прикажеме визуелно совршени модни разгледници од неколку краеви. Дополнително, сакавме да ве поттикнеме оваа сезона да експериментирате со стилот, да бидете уште похрабри комбинирајќи ги новите парчиња од колекциите на нашите брендови.

Оваа сезона, различна од сите останати на кои се сеќаваме, донесе една поинаква возбуда за која не знаевме дека постои. Но, сепак, прекрасна возбуда.

Иако ситуацијата ги ограничи сите настани на кои некогаш им се радувавме, тоа не значи дека во нас престана да живее магијата што со себе ја носи поседувањето на ново парче.

Новите колекции на нашите брендови се полни со исклучително стилски парчиња, секое засебно создадено за новата и модерна генерација која се радува на позитивните промени што доаѓаат.

Софистициран гламур, совршено есенски слоевити комбинации, но и ултра луксузни парчиња дел од соработки со легенди, се само дел од она во што ќе уживате во претстојната сезона.

Секогаш, па и сега, стожерот на колекциите што ќе ги обожавате оваа студена сезона се деталите кои повторно даваат една сосема поинаква визуелна димензија.

Новото нормално со себе носи една порака – Забавете! Уживајте во малите нешта, во скапоценото време поминато со семејството, бидејќи времето не е најважната работа, туку единствената важна работа.

Ќе се вратиме ли некогаш на она секојдневие кое како малку да го заборавивме? Или ќе живееме сосема нови, но подеднакво магични утра?

Кој би знаел? Засега, да го уживаме секој миг од есента во парчиња кои се љубов на прв поглед, а истите пронајдете ги во продавниците на Fashion Group или нарачајте ги онлајн.

Remote video URL

Организација и стајлинг: Fashion Group

Модели: Денис Јовановиќ, Дуња Радичевиќ, Петар Рашиќ, Ана Михајловиќ

Локации: Трескавец, Крушево, Попова Кула, Демир Капија

Шминка и фризура: Зоран Шурбевски

Фотограф: Мирко Табашевиќ

реклама

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Read more

Казни до 300 евра за одбивање да бидете попишани или ако дадете неточни податоци

Read more

Промо

Интегрирано решение на „Комволт“ за заканите на рансомвер

Read more

Дедо Мраз вози за Кликни Јади!

Read more

Државна Лотарија и Црвен крст започнаа со хуманитарна акција за поддршка на ранливи категории граѓани во борба со Ковид-19

Read more

Дали знаете како да ги совладате загадувачите на воздух во домот?

Read more
 

Ново

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Читај повеќе

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Читај повеќе
  • filter

Футуристички концепт: Ротирачки облакодер што генерира електрична енергија

Читај повеќе

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Читај повеќе
  • play_arrow

Мекгрегор смекнал – дури и го прегрна Поарје на мерењето

Читај повеќе

Гол за историја – од рекордни 96 метри!

Читај повеќе

Албанските граѓани ќе добијат „ковид пасош“ по примената прва доза на анти-ковид вакцината

Читај повеќе

Илон Маск нуди награда од 100 милиони долари за еколошко решение

Читај повеќе