Модната недела во Париз почна со Dior

Б.С.Б.
/ 01.10.2020 / 12:18

По три недели на модни настани во Њујорк, Лондон и во Милано, на ред дојде Модната недела во Париз.

Во текот на септември во овие градови беа претставени модели од колекциите за пролет/лето 2021. Поради пандемијата на COVID-19, во Њујорк и во Лондон дизајнерите со помош на технологијата ги споделија новите колекции со светот, преку презентации во живо и однапред смислени видеозаписи наместо шетање по писта.

URL

Во Париз модната индустрија се одлучи за настапи на писта. Манекенките прошетаа по модната писта, а бројот на гостите беше ограничен.

Нови колекции ќе презентираат Kenzo, Chloe, Balmain, Hermes, Chanel, Louis Vuitton и други, први се претставија Dior.

URL
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Read more

Погледнете што може да направи камера од 3.200 мегапиксели

Read more

Стил

Вака живеат богатите деца од Тирана: Сакаат скапи автомобили и пари

Read more

Маска за здрава коса од само две состојки

Read more

Ирина Шајк позираше гола за Vogue

Read more

Нова генерација на модни дизајнери и инженери за иднината на модата

Read more

Магазин

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Читај повеќе

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Читај повеќе

Загадувањето на воздухот ја зголемува смртноста од КОВИД за 15 проценти

Читај повеќе

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Читај повеќе

Предлог за читање: „1984“ од Џорџ Орвел

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најстариот рецепт за палачинки

Читај повеќе