Модни комбинации од „Beverly Hills 90210“ во 90-тите кои би ги носеле и денес

Цикличната природа на модата се докажува уште еднаш – брендовите изминативе сезони нудат модели во стилот на 90-тите, а ништо не потсетува толку на оваа деценија колку ликовите од популарната серија „Beverly Hills 90210“.

Оние кои се сеќаваат на времето кога оригинално се емитуваше серијата, знаат какво влијание имаше стилот на Бренда, Кели, Дона и другите ликови врз начинот на кој се облекуваа девојките и жените и се правеше сѐ за да се ископира тој изглед.

Од целосен џинс аутфит, до фармерки и шорцеви со висок струк во комбинација со кратки маички, тесни припиени фустанчиња и боди, маички спуштени на рамо, врзани со јазол, до широки панталони, фустанчиња над маичка, комбинезони, мали ранчиња, карирани кошули, цветни дезени и чипкани парчиња, сите овие елементи моќно се враќаат денес и се главен тренд во уличната мода, кренати на едно ново, посовремено ниво.

Иако има некои модни комбинации кои сакаме да ги заборавиме засекогаш, како овие:

сепак, има некои комбинации на модните икони од Беверли Хилс во 90-тите кои би ги носеле и денес, без никакви измени:

реклама

Каква е состојбата со COVID-19 на Балканот?

Read more

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Стил

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Read more

Најновата колекција фустани на H&M од рециклирани материјали

Read more

Детски цртежи на насловната на италијански Vogue

Read more

Магазин

  • play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Читај повеќе

Зошто треба да јадете праски секој ден?

Читај повеќе
  • play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Читај повеќе
  • play_arrow

Индиски бизнисмен со златна маска од 4.000 долари се штити од COVID-19

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои секогаш го добиваат она што го сакаат

Читај повеќе

Истражување: Колку секс е доволно?

Читај повеќе

Детална процедура: Што да правите ако се заразите со коронавирус во Грција?

Читај повеќе

Секс поза „мачка“ - максимално уживање за двајцата партнери

Читај повеќе