Модни комбинации од „Beverly Hills 90210“ во 90-тите кои би ги носеле и денес

Цикличната природа на модата се докажува уште еднаш – брендовите изминативе сезони нудат модели во стилот на 90-тите, а ништо не потсетува толку на оваа деценија колку ликовите од популарната серија „Beverly Hills 90210“.

Оние кои се сеќаваат на времето кога оригинално се емитуваше серијата, знаат какво влијание имаше стилот на Бренда, Кели, Дона и другите ликови врз начинот на кој се облекуваа девојките и жените и се правеше сѐ за да се ископира тој изглед.

Од целосен џинс аутфит, до фармерки и шорцеви со висок струк во комбинација со кратки маички, тесни припиени фустанчиња и боди, маички спуштени на рамо, врзани со јазол, до широки панталони, фустанчиња над маичка, комбинезони, мали ранчиња, карирани кошули, цветни дезени и чипкани парчиња, сите овие елементи моќно се враќаат денес и се главен тренд во уличната мода, кренати на едно ново, посовремено ниво.

Иако има некои модни комбинации кои сакаме да ги заборавиме засекогаш, како овие:

сепак, има некои комбинации на модните икони од Беверли Хилс во 90-тите кои би ги носеле и денес, без никакви измени:

реклама

Водич за гласање: Не може да гласа лице што не носи маска или одбива да ја извади за идентификација

Read more

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Spotify отсега достапен и во Република Северна Македонија

Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Стил

Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Read more

Летен тренд: Едноделен костим за капење

Read more

Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Read more

Наоми Кембел разголена за Valentino

Read more

Магазин

Знаци дека партнерот е несигурен во себе и незадоволен во врската

Читај повеќе
  • play_arrow

Диета со јајца: Дали може да ослабете 4,5 килограми за 7 дена?

Читај повеќе

Здрав пијалак со моркови и ананас за детокс на организмот

Читај повеќе
  • play_arrow

Девет рецепти за здрав и вкусен појадок

Читај повеќе

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Читај повеќе

Johnnie Walker ќе се продава во „хартиена амбалажа“

Читај повеќе

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога Роберт Ирвин беше каснат од змија на лицето

Читај повеќе
  • filter

Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Читај повеќе