Модни митови во кои мора да престанете да верувате

Иако строго се придржувате до неколку модни правила, се подразбира дека нема да заминете на интервју за работа облечени во мини здолниште или длабоко деколте, но неколку модни правила се мит и треба да ги заборавите.

Следните четири модни митови треба да станат дел од вашето минато.

Не смеете да комбинирате розова и црвена боја

Кој го тврди ова? Некои од најубавите комбинации на црвениот килим беа комбинација од овие две бои.

Чантата и чевлите треба да бидат во иста боја

Доколку сте Кејт Мидлтон, слободно продолжете да го почитувате ова правило.

Може да експериментирате со боите на чевлите и чантата и да направите одлични комбинации.

Уште еден голем мит е дека не треба да комбинирате сребро и злато

Ова не е вистина. Златниот и сребрен начин во комбинација изгледаат одлично.

 

Нема што да барате во машкиот орман

Познатите личности одамна ни покажаа дека ова не е вистина бидејќи во машкиот орман се наоѓаат сите палта и кошули коишто сè уште се во тренд и одлично им прилегаат на жените.

реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Пендаровски: Ќе донесам одлука за нова 14-дневна вонредна состојба

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Wizz Air ќе лета од Скопје за Салцбург од 3 јули

Read more

Стил

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Блерта Османи е новата надеж на македонската модна сцена

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Првенчето на KTN носи мирис на Париз

Read more

Магазин

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе
  • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе