Модриќ: Бејл е возрасен, треба да знае што сака

Лука Модриќ го советуваше својот соиграч Гарет Бејл да размисли разумно за да го направи вистинскиот избор.

– Играме заедно скоро 12 години. Ситуацијата е тешка и за него и за клубот. Бејл е возрасен, треба да знае што сака. Мора да го избере најдоброто за себе. Дали овде се чувствува среќен или сака да проба нешто ново? За мене, Гарет е сè уште одличен фудбалер и има што да покаже. Од него зависи дали има доволно желба да оди напред. Мислам дека има, рече Хрватот во интервју за The Times.

Модриќ, кој ја освои Златната топка во 2018 година, исто така ја коментираше одлуката на France Football да не ја доделува наградата оваа година.

– Луѓето што го решија ова имаат свои аргументи. Штета што фудбалерите кои имаа одлична сезона немаат можност да ја подигнат наградата. Тука мора да споменеме еден играч - Левандовски, посочи Модриќ.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more

Фудбал

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Read more

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Read more
 

Спорт

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе

Пеце Суперхикс: Никој не е избришан од химната за ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е нудистот што трчаше на теренот во Гранада?

Читај повеќе

Ѕаниоло доби лоши вести: Мора да го пропушти ЕУРО

Читај повеќе