Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Хрватскиот интернационалец Лука Модриќ е во последната година од договорот со Реал Мадрид, но не е загрижен за иднината поради неговите добри односи со управата на клубот. Тој објасни во интервју за списанието „FourFourTwo“ дека нема да ја следи судбината на Герет Бејл.

– Јас сум премногу стар за да се вратам во Тотенхем. Имам уште една година договор со Реал Мадрид и потоа ќе размислувам што да правам. Ќе разговарам со управата и ќе откриеме која е најдобрата опција за двете страни. Во добри односи сум со сите во клубот и мислам дека нема да имаме проблеми, изјави играчот за врска.

Модриќ играше под водство на многу успешни тренери како што се Жозе Мурињо, Карло Анчелоти и Зинедин Зидан, а играчот за врска го одликуваше Французинот како оној под чие водство би продолжил.

– Ако ме терате да бирам, тогаш би рекол Зидан. Мојот однос со него е посебен. Тој е тренер кој ти кажува во лице што сака од тебе, како да играш, што правиш добро, а што не, додаде Модриќ.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Фудбал

Навивачите разочарани од восочната фигура на Меси

Read more

Сејдини: За карти за ЕУРО 2020 ФФМ ќе им даде предност на медицинските лица

Read more

Наполи официјално го преименува стадинот во чест на Марадона

Read more

Додека Пандев и соиграчите се мачеа, резервите си играа на смартфоните

Read more

Спорт

  • play_arrow

Навивачите разочарани од восочната фигура на Меси

Читај повеќе

Сејдини: За карти за ЕУРО 2020 ФФМ ќе им даде предност на медицинските лица

Читај повеќе

Наполи официјално го преименува стадинот во чест на Марадона

Читај повеќе

Додека Пандев и соиграчите се мачеа, резервите си играа на смартфоните

Читај повеќе

Заврши авантурата на Патрик Виера во Ница

Читај повеќе
  • play_arrow

Грожан: Умирав среде пламенот, но ќе возам на последното ГП

Читај повеќе

Левандовски за откажувањето на Златна топка: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

Читај повеќе

Данците се откажаа, двата квалификациски турнира ќе бидат во Скопје

Читај повеќе

Мурињо објасни зошто Тотенхем се мачи

Читај повеќе