Мoj dm. Мoe место за сè што ми треба!

Бројните обврски и сѐ поактивниот начин на живот честопати нѐ тераат да ги менуваме секојдневните навики и да се навикнуваме на една нова, поинаква динамика. Нашите shoping навики секако не се имуни на ова, па практиката наречена „one-stop-shopping“ станува сѐ попопуларна во нашите животи.

Дрогериите на dm во нашата земја се совршеното место за one-stop-shopping. Со својот асортиман од повеќе од 14.500 производи за нега и убавина, органска храна и додатоци, сѐ за вашето бебе, па сѐ до производи за вашиот дом и нега на вашите алишта, dm има навистина сѐ што ви треба за вас и вашето семејство.

Докажаниот германски квалитет, сопствените dm марки, најголемата понуда на органска храна и природна козметика, поволните цени, сеопфатен асортиман и љубезни вработени се само едни од работите кои години наназад го прават dm она што e...пријател на целото семејство...Ваше место за сѐ што ви треба!

СЀ ЗА МОЈАТА НЕГА И УБАВИНА!

Кога станува збор за нега и убавина, едно место посебно се одвојува од другите – dm! 
Одржувањето на убавината и негата е предизвик на секој од нас. Понудата на dm опфаќа неверојатен број на производи од сегментите на шминка, нега на лице, коса и тело, wellness производи, за мажи и за жени, како и производи за заштита од сонце.

НАЈГОЛЕМ ПОНУДУВАЧ НА ОРГАНСКА ХРАНА НА НАШИОТ ПАЗАР СО ПОВЕЌЕ ОД 400 ОРГАНСКИ ПРОИЗВОДИ.

Како верни поддржувачи на здравиот начин на живот и здравите навики dm постојано работи на проширување на понудата на органска храна и додатоци во исхрана кои придонесуваат за совршен баланс во исхраната. Во рамките на понудата, покрај многубројните брендови, ја има и dm марка Mivolis која нуди висококвалитетни додатоци во секојдневната исхрана како шумливи таблети и витамини.

СЀ ЗА МОЕТО БЕБЕ!

Во dm дрогерии можете да најдете секогаш сѐ што ви е потребно за нега, хигиена, пелени, прибор и исхрана за Вашите најмали. Познатите и висококвалитетни брендови како, babylove, dmBio, Pampers, Chicco, Avent, Becutan и многу други ви се достапни секогаш на дофат на дланка.

СЀ ЗА МОЈОТ ДОМ!

Нашиот дом е наше „царство“ –место кадешто можеме да се релаксираме и да уживаме. Затоа и се грижиме за него. Негата и хигиената на домот и нашите алишта се честопати предизвик за секого. Не повеќе! Со само една посета на најблиската dm дрогерија, вие можете да пронајдете сѐ што ви е потребно за чист и уреден дом, како и сѐ за совршена нега на вашите алишта.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Промо

Дојче Телеком и Били Ајлиш го слават дигиталниот оптимизам на Генерацијата Z

Read more

Сашко Јованов од Стар Дојран освои рекорден Милионер Џек пот вреден 1.798.727 денари

Read more

Време е за големи попусти, време е за чистка. Дали сте подготвени за Garage Sale?

Read more

Зошто да се одлучите за премиум систем за греење и ладење?

Read more

Ново

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Џафери за утре најави седница за избор на претседател на Собранието

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

МТСП: Протоколот е изготвен и прифатен од градинките, групите се прилагодуваат согласно насоките

Читај повеќе

Мицотакис: Ниту една провокација нема да остане неодговорена

Читај повеќе

Филипче: Огромен е ризикот ако училиштата се отворат од септември

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе