ПРЕМИЕР ЛИГА 2019/20

Мојс може да се врати на тренерската позиција во Евертон

Шкотскиот фудбалски стручњак, Дејвид Мојс, може одново да го предводи Евертон ако Марко Силва си даде оставка, тврди Sky Sport.

„Карамелите“ загубија шест од последните девет натпревари во англиската Премиер лига.

Тимот го зазема 15. место на табелата со 14 од можни 39 бода.

Педесет и шестгодишниот Мојс работеше во Евертон од 2002 до 2013 година.

Последното место на кое работеше беше Вест Хем, од каде беше отпуштен во текот на сезоната 2017/18.

Мојс го предводеше и англискиот великан Манчестер Jунајтед од 2013 до 2014 година. 

реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Read more

Безос продаде милион акции на Amazon за 3,1 милијарда долари

Read more

Фудбал

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Read more

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Read more

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Read more

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Read more

Спорт

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Читај повеќе

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Читај повеќе

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Читај повеќе

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Читај повеќе

Хандановиќ: Во Лига Европа сакаме да одиме до крај

Читај повеќе