Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Реал Мадрид ја победи Барселона во саботното Ел Класико, а веќе во среда го игра реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите против Ливерпул.

Во Мадрид, шпанскиот шампион победи со 3:1 и тој натпревар се одигра пред седум дена.

Тренерот на Реал, Зинедин Зидан, се пожали по Ел Класико дека неговите играчи се уморни, нагласувајќи дека ситуацијата е алармантна.

На оваа тема се надоврза и Ел Чирингито, кој пишува дека играчите на Реал го достигнале физичкиот лимит. За време на тренинг прават само вежби за опоравување и работат со физиотерапевти за да бидат што е можно поподготвени за следниот натпревар. Зидан не бара од играчите посебни вежби и не ги троши на други работи, поважно му е да бидат што поподготвени на терен.

За потсетување, по натпреварот со Барса Зидан изјави:

„Имаме проблеми со физичката подготвеност и тешко ги завршуваме натпреварите, немаме сила. До крајот на сезоната ќе ни бидат потребни сите достапни играчи, не можеме веќе да изгубиме никого. Не знам како ќе истраеме до крај“.

Реал ќе игра против Ливерпул во среда од 21 часот. Во недела, тимот на Зидан ќе игра против Хетафе.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Фудбал

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Read more

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Read more

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе