Моментот кога полугол маж падна во лед во Амстердам стана хит

Ем разголен, ем замрзнат, еден храбар жител на Амстердам си се лизгаше на замрзнатиот канал, но не заврши според планираното. И не е единствениот кој пропадна низ тенкиот лед.

Властите во Холандија ги предупредија граѓаните да не се лизгаат по замрзнатите канали, но многумина не ги послушаа советите, па завршија со повреди.

реклама

Чек дис аут

Најсмешните новинарски гафови за април

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Кои се најбогатите земји на светот?

Read more

Мајки и деца, фејл компилација

Read more

Нови видеа

play_arrow

Официјален трејлер за „The Last Letter From Your Lover“ на Џоџо Мојс

Read more
play_arrow

Поглед во новите Samsung Galaxy Book Pro и Pro 360

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за истегнување нозе со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за гради за почетници

Read more
play_arrow

Десет интересни идеи за украсување велигденски јајца

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за „Sweet Tooth“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Топ 10 места за посета во Португалија

Read more
play_arrow

46 вчудовидувачки факти за вселената

Read more
play_arrow

20-минутни вежби за совршен задник

Read more
play_arrow

Објавен тизер за трилер серијата „Hit & Run“

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Ајде да вежбаме

Read more