Моментот кога Роберт Ирвин беше каснат од змија на лицето

Роберт Ирвин, син на покојниот ловец на крокодили Стив Ирвин, сè повеќе наликува на својот татко. Снимајќи емисија за диви животни, младиот Роберт во еден момент беше неочекувано каснат од змија.

Видеото од настанот го објави на Instagram. Станува збор за спасен питон, а сцената е снимена пред питонот да биде вратен во дивина. Додека Роберт си игра со змијата, таа го гризна за лице.

„Откако го спасивме, овој дијамантски питон нè потсети на слична ситуација која пред неколку децении се случи во една документарна серија на ловецот на крокодили. Можеби тие всушност, на овој начин велат „благодарам“, напиша Роберт покрај видеото и сподели фотографија на која се споредени неговата повреда и повредата на татко му.

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Read more

Чек дис аут

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Read more

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Read more

Магазин

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Читај повеќе

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Читај повеќе
  • filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Читај повеќе