Моментот кога специјалци скокаат врз подморница полна со кокаин

Американската крајбрежна стража објави драматична снимка од моментот кога специјалец скока врз нарко-подморница која превезува скоро 8.000 килограми кокаин, пренесува CNN.

Пратката е испратена со подморница, а вреди 232 милиони долари. Од снимката се гледа како специјалецот скока врз подморницата откако таа нема да застане на повиците на стражата. За кратко време специјалецот успева да го крене поклопот и се гледаат рацете на еден од криумчарите.

Во нарко-подморницата се пронајдени 7.711 килограми кокаин и петмина осомничени.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Read more

Свет

Во Бразил повеќе од 70.000 луѓе починаа од последици од COVID-19

Read more

Трамп потврди дека САД извршиле кибер напади врз Русија

Read more

Објавени транскрипти од апсењето на Флојд: Кажете им на децата дека ги сакам. Мртов сум

Read more

Половина Оклахома прогласена за резерват на Домородните Американци

Read more

Вести

Скопјанец се удави во езерото Младост во Велес

Читај повеќе

Задолжителен негативен ковид тест за влез во Грција преку Промахонас од среда

Читај повеќе

Во трката за пратеници 1.578 кандидати на 15 коалиции и партии

Читај повеќе

Од утре почнува тридневното гласање на предвремените парламентарни избори

Читај повеќе

Активни 3.519 случаи на заразени со COVID-19, најмногу во Скопје

Читај повеќе

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Читај повеќе
sonchevo.jpg

Сончево со засилен ветер, од утре пад на температурата за пет степени

Читај повеќе
  • play_arrow

Трет ден протести пред бугарската Влада

Читај повеќе

Чулев ќе побара помош од војската за справување со мигрантите

Читај повеќе