Монако влезе во трката по Икарди

Аргентинецот има ултиматум да одлучи што побрзо, во спротивно Монако ќе ја откаже понудата вредна 65 милиони евра.

Францускиот прволигаш Монако влезе во игра за потписот на Мауро Икарди откако со понуда од 65 миниони евра ги задоволи барањата на миланскиот клуб. За играчот понуден е петгодишен договор со плата од 12 милиони евра по сезона.

Интер ја прифатил понудата на клубот од кнежеството, но Икарди сѐ уште нема одлучено. Понудата на Монако е далеку подобра од онаа на Наполи кој е подготвен да му даде плата од 7,5 милиони евра по сезона, 4 и пол милиони помалку од црвено-белите.

На големо се шпекулира дека Икарди од инат сака да оди во Јувентус, но „Старата дама“ официјално нема доставено понуда до Интер.

реклама

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Целосен викенд карантин за Скопје, Штип, Куманово и Тетово, делумен за остатокот од земјата

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Фудбал

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Read more

И после Ибра, Ибра

Read more

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Read more

Спорт

  • play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Читај повеќе

МЗТ до КФМ: Парите назад или кривична

Читај повеќе

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Читај повеќе

И после Ибра, Ибра

Читај повеќе

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд може да го пропушти мечот со Херта поради повреда

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе