Монако влезе во трката по Икарди

Аргентинецот има ултиматум да одлучи што побрзо, во спротивно Монако ќе ја откаже понудата вредна 65 милиони евра.

Францускиот прволигаш Монако влезе во игра за потписот на Мауро Икарди откако со понуда од 65 миниони евра ги задоволи барањата на миланскиот клуб. За играчот понуден е петгодишен договор со плата од 12 милиони евра по сезона.

Интер ја прифатил понудата на клубот од кнежеството, но Икарди сѐ уште нема одлучено. Понудата на Монако е далеку подобра од онаа на Наполи кој е подготвен да му даде плата од 7,5 милиони евра по сезона, 4 и пол милиони помалку од црвено-белите.

На големо се шпекулира дека Икарди од инат сака да оди во Јувентус, но „Старата дама“ официјално нема доставено понуда до Интер.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more
zhivotnite_videni_od_poinakva_perspektiva-262083.jpg

Животните видени од поинаква перспектива

Read more
Шербеџија му се заблагодари на Манчевски што бил дел од неговиот сон

Шербеџија му се заблагодари на Манчевски што бил дел од неговиот сон

Read more
Канал 5 потврди дека новинарот Гоце Михајлоски е позитивен на коронавирусот

Канал 5 потврди дека новинарот Гоце Михајлоски е позитивен на коронавирусот

Read more

Фудбал

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Read more

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Read more

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Read more

Направена жрепката и за Лига Европа

Read more

Спорт

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе