Монако влезе во трката по Икарди

Аргентинецот има ултиматум да одлучи што побрзо, во спротивно Монако ќе ја откаже понудата вредна 65 милиони евра.

Францускиот прволигаш Монако влезе во игра за потписот на Мауро Икарди откако со понуда од 65 миниони евра ги задоволи барањата на миланскиот клуб. За играчот понуден е петгодишен договор со плата од 12 милиони евра по сезона.

Интер ја прифатил понудата на клубот од кнежеството, но Икарди сѐ уште нема одлучено. Понудата на Монако е далеку подобра од онаа на Наполи кој е подготвен да му даде плата од 7,5 милиони евра по сезона, 4 и пол милиони помалку од црвено-белите.

На големо се шпекулира дека Икарди од инат сака да оди во Јувентус, но „Старата дама“ официјално нема доставено понуда до Интер.

реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Фудбал

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Read more

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Read more

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Read more

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Read more

Спорт

  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Читај повеќе

Комити: Дајте му на Вардар да игра во Европа

Читај повеќе

Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Читај повеќе

Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Читај повеќе