Моника Белучи и Бен Кингсли во шпионската драма „Spider in the Web“

Vertical Ent. Го објави првиот трејлер за шпионската драма „Spider in the Web“, најновиот филм на израелскиот режисер Еран Риклис.

Во филмот, сер Бен Кингсли ја игра улогата на остарен агент на Мосад кој се бори да остане релевантен во новото време.

Неговиот однос и поврзаност со младиот агент пратен да го надгледува додека е на тајна мисија во срцето на Европа е одраз на човечките односи, но и на Европа денес – ранлива, проблематична, под постојани закани од надвор, додека врие од внатре. Моника Белучи ја игра нивната мета – мистериозната Анџела.

Филмот ќе има премиера во САД на 30 август.

реклама

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Read more

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more

Нови видеа

play_arrow

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Read more
play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more
play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more
play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more
play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Read more